- Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z elementów zapewniających właściwe, bezpieczne funkcjonowanie człowieka w określonym środowisku. Logiczne jest więc, że każda osoba ma wpływ na bezpieczeństwo na danym terenie, a to bezpośrednio wiąże się z przekazywaniem informacji służbom, których zadaniem jest likwidacja potencjalnych zagrożeń – tłumaczy asp. Sztab. Grzegorz Stasiak oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.
Jednym z narzędzi służących do wskazywania miejsc mogących uchodzić za niebezpieczne jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje na terenie całego kraju od 2016 roku. - Przez pierwsze lata funkcjonowania była bardzo intensywnie wykorzystywana przez mieszkańców naszego powiatu, a aktualnie w perspektywie ostatnich trzech lat odnotowywany jest spadek zgłoszeń, które po weryfikacji potwierdziły się – dodaje Stasiak.
W 2020 roku zgłoszono 314 interwencji z czego 152 się potwierdziły. W 2021 roku 340, a potwierdziło się 125 zgłoszeń, w ubiegłym roku zanotowano ich 380, potwierdziło się 114.
Dla porównania w 2018 roku wszystkich zgłoszeń na KMZB w rejonie działania KPP Tomaszów Mazowieckim odnotowano łącznie 579 z czego potwierdzonych zostało 337. Zgłoszenia na KMZB można nanosić we wszystkich wyszczególnionych 27 kategoriach. Najczęściej nanoszone zgłoszenia na obszarze podległym naszej komendzie dotyczą przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, złej organizacji ruchu drogowego, niewłaściwej infrastruktury drogowej czy dzikich wysypisk śmieci.
Najczęściej w naszym regionie potwierdzają się zgłoszenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej.
Napisz komentarz
Komentarze