Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 23:02
Reklama
Reklama

Kto uratuje pałac Moritza Piescha

Temat zabytkowego pałacu przy ulicy Barlickiego powraca z dużą regularnością. Pojawia się pytanie, czy tego rodzaju obiekt powinien przejąć samorząd? Z pozoru oczywista odpowiedź, kiedy się tematowi bliżej przyjrzeć wcale tak oczywista nie jest. Kosztowne jest nie tylko remontowanie ale i bieżące utrzymanie budynków. Nic więc dziwnego, że chętnych do ich przejmowania nie ma. Kupione przez prywatnych właścicieli z kolei często niszczeją. W Tomaszowie jest co najmniej kilka takich przykładów. Ale trzeba przyznać, że są też przykłady pozytywne. Co więc robić z kilkoma jeszcze istniejącymi obiektami? Może należałoby je przejąć na własność Skarbu Państwa z równoczesnym obciążeniem obowiązkiem utrzymywania w należytym stanie.

- Dobro zabytkowych budynków w mieście jest dla nas ważne. Musimy działać jednak w oparciu o obowiązujące przepisy oraz ogólnie panujące realia. Od lat zabiegamy tak jak możemy o to, by te cenne architektonicznie budynki nie niszczały. Na pl. Kościuszki mamy Kościół św. Trójcy – nie zliczę ile spotkań odbyliśmy z pastorem by pomóc mu w pozyskiwaniu środków na jego remont. Na ul. Konstytucji mamy Willę Landsberga – udało się nam doprowadzić do sytuacji, w której prywatny przedsiębiorca inwestuje w odnowienie tego miejsca, za co jestem ogromnie wdzięczny. Kilkanaście lat temu miasto pozyskało środki na remont kamienicy Khnote, ostatnio z własnych środków remontowaliśmy kolejne jej piętro - mówi Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko. 

Prezydent przypomina też, że dzięki dotacji wojewody na Cmentarzu Wojennym odnowiono kwatery żołnierzy, obrońców Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie miasto przystępuje do odnowienia zabytkowego parku. Gotowy jest wniosek o kolejne środki na muzeum oraz rewitalizację pałacu dr Jana Serafia Rode. - Za naszym pośrednictwem złożone zostały również wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem konkursu na dofinansowanie odnowy zabytków. Łącznie złożono 10 wniosków m.in. na Pałac Piescha czy kościół na pl. Kościuszki. - dodaje.

Władze Tomaszowa Mazowieckiego orientowały się kilka lat temu, się czy kupno Pałacu Piescha jest w zasięgu miasta, ale ceny były zawsze zaporowe. Tym bardziej , że starano się również uwzględnić koszty ewentualnego remontu. - Co do działań, które mają na celu ochronę tego zabytku i przywrócenie mu świetności, w pełni oczywiście je popieram. W Tomaszowie mamy co najmniej kilka budynków, które takiej pomocy jeszcze potrzebują. Ogólnie z informacji, które mamy wynika, że wywłaszczenie jest uzasadnione wyłącznie, gdy realizacja zadań z zakresu ochrony konserwatorskiej nie jest możliwa do przeprowadzenia w innym trybie i przy zastosowaniu łagodniejszych środków - czytamy w przesłanej nam informacji prasowej. 

W tej sytuacji to konserwator składa wniosek o wywłaszczenie.  Podejmowane są w tej sprawie działania, złożono zawiadomienie do prokuratury i konserwator czeka na rozstrzygnięcia. Samą procedurę wywłaszczenia prowadzi w przypadku naszego miasta – starosta (chodzi w skrócie o to, że Tomaszów nie jest miastem na prawach powiatu, więc procedurę z zakresu administracji rządowej prowadzi starosta – nie prezydent). Starosta  może wywłaszczyć nieruchomość na rzecz gminy (potrzebna jest zgoda rady) albo Skarbu Państwa.

Miasto może przejąć nieruchomość ze względu na cel publiczny w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami. Jednak przepisy ściśle to określają i precyzują. Zgodnie z ustawą wywłaszczenia można dokonać  w przypadku siły wyższej i zagrożenia powstaniem szkody, na obszarach przeznaczonych w planach miejscowych na cele publiczne albo do nieruchomości, dla których wydana została decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Miasto obecnie takich planów nie posiada. Co istotne wywłaszczenie nieruchomości może być dokonane, jeżeli cele publiczne nie mogą być zrealizowane w inny sposób niż przez pozbawienie albo ograniczenie praw do nieruchomości, a prawa te nie mogą być nabyte w drodze umowy.  W praktyce przepisy te wykorzystuje się przy prowadzeniu konkretnych inwestycji. 

Przejmowanie prywatnych nieruchomości to bardzo delikatna materia. Wiąże się ona również z wielomilionowymi, w takim przypadku, odszkodowaniami i może skutkować latami spędzonymi w sądzie, w trakcie których zabytek nadal będzie niszczał. 

W tym konkretnym przypadku, wydaje się, że konserwator dysponuje wszelkimi możliwymi narzędziami (ustawa szczegółowa) do podjęcia konkretnych decyzji – zwłaszcza, że podjął już działania. - Chcę się z nim spotkać i po tej rozmowie będę podejmował kolejne decyzje. Mam nadzieje, że budynek ten odzyska swój dawny blask. Jako gmina rekomendowaliśmy to miejsce do dofinansowania w ramach konkursu na odnowę zabytków. Rozstrzygnięcia dokonuje komisja działająca przy premierze. Łącznie rekomendowaliśmy 10 zabytkowych obiektów w naszym mieście - mówi Witko. 

Co w takim razie z innymi podobnymi zabytkami? nie ma chętnych do zakupu dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy ani SANPiD-u. Z zabytkowego budynku zakładowej straży pożarnej na terenie dawnych zakładów Mazovia niewiele już cegieł pozostało.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Cyrulik 19.07.2023 20:57
Przecież właściciela ustalić to nie problem procedura wywłaszczeniowa to realnie 15lat i jeszcze odszkodowania to lepiej porozmawiać na temat ewentualnego odkupu bo miejsce rzeczywiście atrakcyjne

Propozycja 15.07.2023 21:23
Może damy znak zapytania w tytule? Propozycja.

WuPe 12.07.2023 12:01
Należałoby wspomnieć, że nie jest to tylko 1 z 10 zabytków, a perła naszego miasta. Należałoby też wspomnieć, że on nie niszczeje jak inne, a jest umyślnie dewastowany. Znając historie np. warszawskich zabytków podpalenia, wyburzenia i nowe sklepy czy bloki w ich miejscu należy być czujnym. A co miasto może na teraz? Chociażby monitoring. Obecnie w Polsce trwa boom na zabytki, nie wiem, czemu te tomaszowskie są tak słabo promowane. Duża też rola wojewódzkich konserwatorów zabytków.

Ajdejano 12.07.2023 22:22
Te!!! "WuPe": jak jesteś tak rozczulony na punkcie tej "perły naszego miasta", to może znajdź właścicieli tej nieruchomości z tą "perłą naszego miasta" i wykup to architektoniczne cudo - co?!?! I nie będziesz tutaj więcej jęczał nad tą "perłą naszego miasta". Nie cierpię takich, totalnych badziewiaków.

Impulsywne działactwo: dejta, dejta 100 milinów :( 14.07.2023 11:53
Nie jest żadną perła, ani przeszłość właściciela nie zasługuje na szczególne traktowanie. Ma nieco bardziej od pozostałych udekorowaną detalami fasadę co takich środowiskach porobotnoczych jak nasze miasto robi wrażenie wśród krzykaczy jednego strzału (jednego strzału bo poza napisaniem petycji, wrzucanie 2-3 postów na kwartał na fejbuku, zwykle na tym się kończy). Pojęcie mają widokówki w temacie siedzą okazjonalnie, zwykle poza Łodzią niczego innego nie widzieli, nie mówiąc o czytaniu Chociaż czy w tej Łodz coś tam widzieli, to też nie na 100%. W pociągu spotykam tomaszowska młodzież typu emo, post punk, rock alternator rozkrok, raczej poza rozrywka niczym innym nie zainteresowana nawet w granicach możliwości które mają. To jest i będzie raczej deska z kółkami, potem motorek, trochę wóda czy inne odurzacze, pseudoideologia by mieć poczucie że się do czego przynależy. Mówiąc krótko podpiszą się pod każdym protestem. Tutaj na temat pałacu Piescha niech się wypowie jakichś historyk sztuki chociaż z doktoratem z obszaru na temat którego się wypowiada — będziemy mogli na czymś się oprzeć. Ale nie wypowie się bo musiałby krytycznie wobec tych ochów i achów, a po co wywoływać niechęć w ludziach. W rzeczywistości jest to przeciętna willa z przełomu XIX i XX wieku, ani nie najstarsza, ani nie posiadająca niczego przez co powinniśmy poczuwać się by składać się wysokości 100 milionów by to odkupić prywatnego właściciela potem od podstaw remontować. W zasadzie byłby to już nowy budynek.

paul 05.07.2023 14:43
moritz - typowe niemieckie imię ???

precz_roszczeniowcom 05.07.2023 14:41
Zburzyć to dziadostwo tych wyzyskiwaczy, krwiopijców bo jeszcze się znajdzie jakiś kozikiem obrzezany właściciel jak się odnowi - nam to niepotrzebne a grunt się przyda zawsze można zaadoptować.

t 04.07.2023 16:28
"nie ma chętnych do zakupu dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy ani SANPiD-u." Budynek jest okazały i ładna elewacja. Miasto jest właścicielem muzeum. Muzeum posiada ponad 20.000 eksponatów, a wystawianych jest około 2.000. Była już propozycja adaptowania budynku po byłym SANPiD-zie przez Urząd Miasta na filię muzeum (możliwości eksponowania większości eksponatów). W takim przypadku jest szansa na uratowanie zabytku w centrum miasta.

Buduj, remontuj, wykanczaj 05.07.2023 14:36
„Budynek jest okazały i ładna elewacja” — subiektywna ocena najprawdopodobniej kogoś kto do Łodzi jeździ jedynie po zaopatrzenie do sklepiku, do Makro Cash and Carry. Jeśli byłoby inaczej to nic takiego by nie padło. Byle pałacyk tam 3 razy bardziej okazały, również do niedawna jeszcze używany, najczęściej w dużo lepszym stanie. Tutaj są dwa piętra na których trzeba wymienić wszystko. Kupuj, remontuj, otwieraj gacie i rajstopy, ewentualnie „mydlarnie” z kostką mazidła ponoć o zapachu Prowansji za 50 zł 200 metrów od Rossmanna (a już niedługo wejdzie do miasteczka jeszcze większa od Rossmanna niemiecka sieć DM Drogerie Markt). A jak nie mydlarnie to „Consulting finansowy” xD czyli „otworze Ci konto w banku przez internet” lub „wybiorę najtańsze OC” ...wklepując do formularza 10 słów i cyfr na podstawie dowodu rejestracyjnego. Oczywiście przez ogólnodostępną wyszukiwarkę typu rankomat czy kilka innych. Usługi zbędne, powoływane do życia w akcie desperacji. Na początku na dotacjach czyli z naszych podatków. Marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Wręcz defraudacja, bo od początku wiadomo, że jest to głupie. Prawda jest taka: to są stare, spróchniałe chałupy, nikt nie będzie w to inwestował bo nie ma cienia szans nawet na zwrot. Ładuj hajs w domek prowincjonalnego notariusza ojca trzeciorzędnego poety o którym nikt poza Tomaszowem nie słyszał.

rwd 04.07.2023 13:46
Ci co doprowadzili do ruiny. Chyba wiadomo kto to jest, jeden po drugim.

Śledztwa z historii społecznej. Bez wygładzania kantów. Bez pasteli 05.07.2023 14:47
Mniejsza o nazwiska — moim zdaniem, ale np. w zachodnich telewizjach spotyka się coś takiego jak „social history investigation” Warto oglądać np. Via Sat History. Są to — w mojej ocenie — kapitalne reportaże opowiadające o dzisiejszych konsekwencjach procesów społecznych sprzed lat. Świetnie jest opisana np. rewolucja przemysłowa, a Anglicy mają wspaniałe materiały o swojej wojnie domowej. Jakie znaczenia miała religia, kto po czyjej stronie stawał ze względów gospodarczych. Także to nie chodzi o żadne sądy nad konkretnymi ludźmi czy jakieś zarzuty prokuratorskie a naukę na przyszłość. Tego mi w Polsce bardzo brakuje. Przeszłość podsumowuje jedynie niejaki „Taco” jedna zwrotką. Co jest prostackie, a on jako synalek PRLowskich aparatczyków (jeździł po świecie ze względu na pracę ojca, teraz związał się z córką Lisa...), także no nie, żaden to kronikar, tym bardziej podsumowujący złożone procesy.

Obłuda z sentymentów utkana 04.07.2023 12:31
Pod ten numer z ogrodzeia trzeba zatelefonować może uratuje? Przejęcie w stanie obecym tej ruiny i dporowadzenie jej do stanu używalności to jest 100 baniek (sto milionów złotych), czyli druga Arena Lodowa plus jakaś dodatkowa wypasiona infrastruktura przy niej za 30 baniek (mały hotelik obok?), bo Arena kosztowała 70 milionów, lub 50 autobusów dla MZK, lub kilka bloków mieszkalnych dla kilkudziesięciu rodzin. Witko tego nie prywatyzował, nie widzę powodu do jakiegoś poczucia winy. Z jakiej racji? Co to? Biblioteka Miejska przy Mościckiego ma podartą fasadę, patrząc na nią rzygać się chce, szpeci reprezentacyjną ulicę, a budynek wymaga dużo mniejszych nakładów... Co mnie obchodzi jakiś prywatny popsuty ząb w którego już tylko zewnętrzna korona się trzyma a środek przeżarła próchnica? Ja tutaj mam jedynie pretensje do tych z Mazovii którzy zgodzili się na sprywatyzowanie tego, mam pretensje do ówczesnej rady miasta i ówczesnego prezydenta miasta, że nie przejęli od razu w latach 90. na rzecz miasta. Wtedy można było krok po kroku remontować. Po tylu latach otwartych zimą i podczas deszczy okien? Absurd. Willa XIX wiecznego krwiopijcy odpowiedizalnego za przsedwczesną śmierć dziesiatek chłopów z okolicznych wiosek, którzy będąc mięsem robotniczym w jego interesie umierali zamiast w wieku 60, to w wieku 30-40 lat. Nie poruszając już tematu wykorzystania dzieci w jego fabryce.

tomaszowianka 04.07.2023 15:06
Trochę szacunku dla tej klasy robotniczej dzięki której teraz mieszkają wnukowie i prawnukowie w Tomaszowie. Wtedy praca była na tu miejscu w Tomaszowie a dzisiaj trzeba jeżdzić za chlebem poza miasto. Zresztą akurat ten fabrykant dbał bardzo o swych pracowników i ich rodziny, proszę ten jad skierować w innym kierunku.

Ajdejano 05.07.2023 12:40
U Ciebie w główce ciągle tkwi ta cholerna "klasa robotnicza", czyli to wyświechtane za komuny, obraźliwe określenie zwykłych, najemnych robotników, których za miskę ryżu, bezlitośnie okradała pier..... komuna, uważająca się za właściciela tej "klasy robotniczej" i całej Polski. Ta komuna, ta sowiecka, kryminalna banda, do tej pory powinna gnić w więzieniach. O swoich pracowników tak dbał ten szwab, jak i ta komuna.

Włodek 05.07.2023 14:17
Świetna uwaga, dzisiejszy Tomaszów zamieszkują potomkowie chłoporobotników. Za komuny zwożono ich autobusami robotniczymi z okolicznych wiosek. Póżniej aby ciągle nie dowozić rozdawano takim mieszkania w blokach. I ci ludzie stanowią znaczącą większość dzisiejszych mieszkańców. Bo jak wcześniej wspomniano ci nie dożywieni zaharowani u szwaba umierali przed czterdziestką.

Dziady i dybuki Jarosława Kurskiego polecam! Również w formacie EPUB. Są promocje liczne na Publio. Bierzta jednak książkę papierowa / cyfrowa, audiobooki mają już w sobie narzucona interpretację. Książka super! Czyta się z zapartym tchem podczas jednej nocy! Serio! 05.07.2023 14:55
Trochę w tym racji jest, ale opowiedz też kiedyś czym wy przyjechaliscie z terenów dzisiejszej Białorusi? Pociągiem bydlęcym czy pozwoli wam wyjechać wozem drabiniastym? W Tomaszowie się chyba nie urodziłeś nawet. Wasza historia tutaj zaczyna się na moje oko w czasach prosperity miasteczka za czasów panowania Edwarda Gierka(?) Jak to było? Dowiemy się kiedyś?

Benek 06.07.2023 11:49
...zatem gdyby nie komuna, to nasze miasto nie rosłoby się tak jak obecnie, pozostałyby tylko te przedwojenne nieruchomości w centrum miasta wybudowane w ponad 90 procentach przez żydowskich inwestorów, a na obrzeżach te drewniaki już dawno by się rozsypały.

Karol W. 12.07.2023 15:55
Oczywista prawda Panie Benku, tu inwestowali w domy przeważnie Żydzi, gdyby nie oni nie byłoby obecnego Tomaszowa. A za Gierka miasto zaczęło rozwijać się z perspektywą ludności stu tysięcy, w 2000 roku.

Norbert 16.07.2023 13:54
>domy przeważnie budowali Żydzi< A dlaczego tak było że Polak nie mógł się dorobić za Sanacji, gdy tym wspomnianym inwestorom banki rządowe udzielały sowitych pożyczek, których spłatę przerwała II W.Ś.

xD 05.07.2023 14:48
Tak, tak. Wszyscy oni dbali o robili. We animacjach na podstawie widokówek pani teatrolożka udającej historyczne.

Opinie
Igor MatuszewskiIgor Matuszewski Chce skutecznie kontrolować, czy jedynie więcej zarabiać? Radny Piotr Kucharski może to robić i nie trzeba do tego pełnić żadnej funkcji. Można być zwyczajnym radnym, ale może to też robić każdy obywatel. Takie prawo daje ustawa o dostępie do informacji publicznej. Więc pisanie o jakiejś próbie blokowania czegoś jest dość śmieszne i przypomina próbę udowodnienia, że ziemia jednak jest płaska. Jak widać za 350 złotych miesięcznie można wywołać burzę w szklance wody. Jednymi z najbardziej istotnych uprawnień, jakie posiadają radni samorządowi są możliwości sprawowania kontroli nad działalnością miasta lub powiatu. Można je realizować za pomocą organu ustawowego, jakim jest komisja rewizyjna w danym samorządzie, ale także indywidualnie. Co ciekawe zmiany w ustawodawstwie wprowadzone przez PiS dają większe uprawnienia kontrolne radnym indywidualnie, niże wtedy, kiedy działają oni w formie komisji. Każdy radny ma prawo wstępu niemalże wszędzie oraz żądania wszelkich dokumentów związanych z realizacją zadań nałożonych ustawami. Co ważne (bo część urzędników próbuje to robić) jedyne ograniczenia muszą wynikać bezpośrednio z ustawy. W tomaszowskiej Radzie Miejskiej funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej pełni Piotr Kucharski. Okazuje się jednak, że inni członkowie tego gremium mają go dosyć i zamierzają odwołać. Czy chodzi o to, że jak sam twierdzi, jest niewygodny dla Prezydenta? Czy tylko o 350 złotych diety więcej. Radny już w poprzedniej kadencji dał się poznać, jako główny samorządowy śledczy. Badał nawet kaloryczność węgla w spółce ZGC. Usilnie poszukiwał nieprawidłowości w TTBS, a następnie próbował załatwiać mieszkania dla własnych kłopotliwych lokatorów. Analiza aktywności radnego z ubiegłej kadencji pokazuje dużą liczbę interpelacji i małą liczbę konkretnych i merytorycznych wniosków.
Reklama
Reklama
Walentynkowe Ale Kino Walentynkowe Ale Kino Tuż przed walentynkami Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do sali kinowej Kitka w MCK Tkacz na czarną komedię "Tylko kochankowie przeżyją". Będzie romantycznie, ale i trochę strasznie, bo tytułowi kochankowie, to... para wampirów. Projekcja odbędzie się 12 lutego o godz. 18. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.Adam (Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem, skrzyżowaniem Syda Barreta i Davida Bowiego z Hamletem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy – Ava (Wasikowska).Film Jima Jarmuscha to pytanie o nieśmiertelność, o siłę uczucia i moc obietnic w obliczu nieskończenie płynącego czasu. Piękne, wysmakowane zdjęcia nocnych miast w połączeniu z atmosferą melancholii, mroczną muzyką Black Rebel Motorcycle Club, ale i charakterystycznym dla Jarmuscha wyrafinowanym, subtelnym humorem, dają w efekcie stylową, dekadencką perełkę. (Opis filmu za Gutek Film.)Bilety w cenie 10 zł jak zawsze można kupić w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 lub online przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Tylko-kochankowie-przezyja/Tomaszow-Mazowiecki). Zapraszamy. Data rozpoczęcia wydarzenia: 12.02.2025
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
pochmurnie

Temperatura: 0°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Kto zostanie nowym dyrektorem lub dyrektorką w TCZ? Borowski definitywnie odchodzi Kto zostanie nowym dyrektorem lub dyrektorką w TCZ? Borowski definitywnie odchodzi Kolejna osoba odchodzi ze szpitala. Już czwarta. Tym razem jest to Konrad Borowski, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Złożył już wypowiedzenie i obecnie przebywa na urlopie. Jak sam twierdzi na chwilę obecną nie widzi możliwości współpracy zarówno z Prezesem szpitala, jak i Starostą Mariuszem Węgrzynowskim. Pojawia się więc wakat na kolejne stanowisko. Kto je zajmie. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Starosta na tę funkcję chce powołać bliską mu politycznie Ewę Kaczmarek zastępca Pielęgniarki Koordynującej Oddz. Chorób Wewnętrznych. Na liście nazwisk pojawia się też córka radnego Szczepana Goski, która zdaniem pracowników TCZ ma zostać umieszczona w roli odchodzącego Borowskiego lub osoby koordynującej tomaszowskie ratownictwo medyczne. Zapewne wkrótce dowiemy się czy pogłoski ze szpitalnych korytarzy się potwierdzą. W ten sposób pełnię odpowiedzialności nad szpitalem przejmuje "ośrodek decyzyjny" w postaci Mariusza Węgrzynowskiego oraz Adrian Witczak, którego w spółce reprezentuje prokurent Glimasiński. Otwarte zostaje pytanie: kto następny: dyrektor - główna księgowa Alina Jodłowska? Z całą pewnością zostaną dyrektorzy, którzy sami nie wiedzą co w spółce robią.Węgrzynowski pozbył się Prezesa, bo szukał ośrodka decyzyjnego Węgrzynowski pozbył się Prezesa, bo szukał ośrodka decyzyjnego Wczorajsza sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego zawierała co prawda tylko jeden punkt merytoryczny, ale dyskusja (jeśli można ją tak nazwać) trwa ponad 3 godziny. Jak opisać, to co się działo, by oddzielić własne opinie od prezentacji zdarzeń? Jest to w moim przypadku niezwykle trudne ponieważ sam byłem aktywnym ich uczestnikiem. Dlatego czytelnicy będą mieli możliwość przeczytania dwóch tekstów. Jeden z subiektywną oceną, w formie felietonu, mojego autorstwa. Drugi współpracującej z portalem dziennikarki. Gotowi?
Córki partyjnych kolegów zawsze znajdą pracę w Starostwie Córki partyjnych kolegów zawsze znajdą pracę w Starostwie Od kilku lat głośno krytykowana jest polityka kadrowa Starosty Mariusza Węgrzynowskiego. Mówi się nawet, że przerost zatrudnienia sięga ok 100 osób przy równoczesnym niedoborze profesjonalnej kadry urzędniczej wyspecjalizowanej w zakresie budownictwa, geodezji, gospodarowania nieruchomościami itd. Piotr Kagankiewicz szacuje, że nadmierne wydatki sięgają nawet czterech milionów złotych. Kolejne umowy miały być podpisywane z początkiem tego roku, a więc kolejne setki tysięcy złotych. Zatrudnienie znajdują członkowie rodzin polityków PiS. Dla przykładu do Wydziału Promocji trafiła córka wójta gminy Będków, Dariusza Misztala, podobnie jak Mariusz Węgrzynowski działacza PiS oraz bliskiej osoby Antoniego Macierewicza. Wójt w ubiegłej kadencji zatrudniał z kolei radnych przyjaznych Staroście. Informacja o tym, co robi konkretnie dany pracownik, okazała się być najbardziej strzeżoną przez wójta tajemnicą. Promocja pęka w szwach. Pracuje w niej kilka osób więcej niż 10 lat temu. Czy jakieś efekty działania można uznać za spektakularne? Chyba tak. Należą do nich niespotykane nigdzie indziej zakupy dewocjonaliówUmorzenie w sprawie Misiewicza bez poważnych zastrzeżeń. W tle prezydent Tomaszowa i jego małżonka Umorzenie w sprawie Misiewicza bez poważnych zastrzeżeń. W tle prezydent Tomaszowa i jego małżonka Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie w 2016 roku wszczęła śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego szefa MON Antoniego Macierewicza. Sprawa dotyczyła tego, że 30 sierpnia tamtego roku w bełchatowskim starostwie podopieczny Antoniego Macierewicza miał obiecywać dobrze płatną pracę powiatowym radnym Platformy Obywatelskiej, w zamian za ich poparcie w głosowaniu nad powołaniem wicestarosty bełchatowskiego.
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama