Silny układ wysokiego ciśnienia nadal będzie stacjonować nad wschodnią Europą; obszar podwyższonego ciśnienia zaznaczy się także nad Półwyspem Iberyjskim. Polska znajdzie się wpływem ośrodka niskiego ciśnienia ulokowanego w rejonie Zatoki Pomorskiej, z zachodu na wschód wędrować będzie kolejna strefa frontu okluzji ciepłej. Docierać będą coraz cieplejsze masy powietrza polarnego morskiego.
Ciśnienie w Warszawie w poniedziałkowe południe wyniesie 982 hPa, nieznacznie będzie się wahać.
W dzień zachmurzenie będzie duże i całkowite, większe przejaśnienia miejscami na południu. Opady deszczu lub mżawki, na wschodzie i południu miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie i południu miejscami przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 7 cm.
Temperatura maksymalna od 0 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich, do 3 st. C w centrum i 8 st. C na zachodzie. Na terenach podgórskich Karpat w rejonie oddziaływania efektu fenowego około 5 st. C.
Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W obszarach podgórskich Karpat i w Tatrach początkowo porywy wiatru do 90 km/h, później 70 km/h, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h. W Tatrach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)
Napisz komentarz
Komentarze