Działania policjantów w trakcie poszukiwań osób zaginionych muszą być szybkie i skuteczne. Nie ma miejsca o najmniejszy błąd czy chwilę zawahania. Od prawidłowo przeprowadzonych działań zależy przecież ludzkie zdrowie i życie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań osób schorowanych, starszych i dzieci, kiedy zdrowie i życie jest szczególnie zagrożone. W takich sytuacjach często podnoszony jest alarm dla całej jednostki Policji, tak aby poszukiwania szybko pozwoliły doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.
Taka sytuacja miała miejsce 4 lutego 2024 roku, o godzinie 04:00, kiedy to opoczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 21-latka. Jak wstępnie ustalili mundurowi, młody mężczyzna bardzo zdenerwowany wyszedł z domu. Z relacji bliskich zaginionego wynikało, że realnie może być zagrożone jego życie i zdrowie. Policjanci z wydziału prewencji, którzy jako pierwsi byli na miejscu interwencji, natychmiast po uzyskaniu tych niepokojących informacji rozpoczęli poszukiwania 21-latka. Policjanci sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. W tym samym czasie w okolice miejsca zaginięcia mężczyzny kierowane były kolejne parole, w tym służby kryminalnej.
Dyżurny opoczyńskiej policji był także w kontakcie z rodziną zaginionego, na zmianę usiłowali nawiązać kontakt telefoniczny z 21-latkiem. Dzięki determinacji osób biorących udział w poszukiwaniach, zaangażowaniu policjantów 4 lutego 2024 roku około godziny 06.00 mundurowi ustalili miejsce, w którym może przebywać 21-latek. Zostali tam skierowani policjanci wydziału dochodzeniowo- śledczego, którzy odnaleźli zaginionego mężczyznę. 21-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Ta sytuacja potwierdza, że strategiczne znaczenie w poszukiwaniach osób zaginionych ma czas reakcji osób najbliższych, które w porę powiadomią o sytuacji kryzysowej odpowiednie służby. Opoczyńscy policjanci każde takie zgłoszenie traktują indywiduwalnie i z należytą starannością.
Napisz komentarz
Komentarze