Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Ewa Goździk – Szczepańska, która przedstawiła historię powstania punktu dydaktycznego oraz Dnia Rzeki, którego obchody zbiegły się z naszą szkolną uroczystością. Goście i społeczność szkolna obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 4a i 8c oraz chór szkolny. Na zakończenie wystąpili najmłodsi – przedszkolaki z Tęczowej Akademii.
Następnie odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi przez gości, panią dyrektor i głos zabrała Pani Iwona Sudak gratulując sukcesu jakim jest utworzenie punktu dydaktycznego, życząc uczniom samych wspaniałych wrażeń podczas zajęć w „pracowni pod chmurką”.
„Punkt obserwacyjny w brzozowym zagajniku” powstał w oparciu o wniosek złożony o dofinansowanie w ramach Konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie”, a dotacji udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ekopracownia została zaprojektowana w kształcie prostokąta.
W krótszym z boków, przylegającym do budynku pływalni szkolnej umieszczona została rabata, gdzie posadzono rośliny wieloletnie, rodzimego pochodzenia. Obok rabaty stanęła wiata z wyposażeniem – mogąca pomieścić całą klasę – przy ławostołach z blatami wyposażonymi w gry edukacyjne. Wzdłuż dłuższych boków stanęły tablice i gry edukacyjne, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny oraz hotel dla owadów. Nie zapomnieliśmy także
o koszu na odpady – zgodnego z zasadą segregacji śmieci. Ławki wśród brzóz dopełniają krajobraz ekopracowni pod chmurką.
Prowadzone obserwacje, lekcje „pod chmurką”, znacząco podniosą poziom wiedzy naszych uczniów z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej oraz wpłyną na kształcenie postaw proekologicznych i indywidualnej odpowiedzialności za środowisko.
Napisz komentarz
Komentarze