Gające główne role uczennice Ania Kagankiewicz i Wiktoria Piekarska (III h-d) poznawały historię Polski i Tomaszowa spacerując po ulicach naszego miasta. Ciekawostki historyczne o miejscach ważnych dla ówczesnych wydarzeń przedstawiał przewodnik Bartosz Grudziński (III h-d) oprowadzający szkolną wycieczkę. W scenie rozbiorów jako władcy państw ościennych, rozdzierający mapę Polski na kawałki, wystąpili Zofia Pełka, Wojciech Lubczyński i Aleksander Wieczorek (III h-d).
Ten ostatni wcielił się również w postać chłopaka zmierzającego na Marsz Niepodległości do Warszawy. Wiersz Edwarda Słońskiego „Ta co nie zginęła” recytowali: Maksymilian Szmich i Artur Szulc (III h-d). Przedstawienie uświetniły występy chóru II Liceum, który zaśpiewał „Hymn Polski”, „Legiony” i „Nie pytaj o Polskę”.
W utworze „Wolność” mogliśmy posłuchać Mai Ludwiczak (II m-ch), a „Ojczyznę” zaśpiewała Zofia Łuczkowska (III b-ch). „Rozkwitały pąki białych róż” zaprezentował duet Natalia Marmur (II b-ch m) i Iga Zielińska (IV i-m). Maja Aniśkiewicz (III h-d) zaśpiewała „O mój rozmarynie”. Do utworu z filmu „Miasto 44”, zaprezentowanego przez Alicje Osypińską (III b-ch), wykonały taniec z flagą Wiktoria Pater (III hd), Marika Buczyńska i Anna Korytek (II m-ch), Julia Żerek i Oliwia Pankowska (II h-d), Roksana Szczepanik (II men), Oliwia Karp i Dominika Konecka (III men).
Pozostali występujący, „dekoratorzy” i obsługa techniczna to uczniowie klasy III h-d i II i-m (nagłośnienie). Całość okraszona była slajdami przedstawiającymi obrazy z historii Polski. Wszyscy występujący stanęli na wysokości zadania przybliżając okoliczności wywalczenia w 1918 r. Niepodległości i dostarczając nam niezapomnianych wzruszeń. Nad całością czuwał p. Maciej Błaszczyk.
Chór przygotował p. Piotr Wasilewski.
Napisz komentarz
Komentarze