Wiele pokoleń tomaszowian ceniło i z sentymentem wspomina lata nauki spędzone w popularnej „jedenastce”. Reforma systemu oświaty sprawiła, że Szkoła Podstawowa nr 11 z początkiem roku szkolnego 2017/2018 zacznie funkcjonować i od nowa pisać swoją historię, kształtując i wychowując młode pokolenia tomaszowian, których często rodzice i dziadkowie byli absolwentami szkoły.
Przez kilkanaście lat chlubnie i z licznymi sukcesami tradycje „jedenastki” kontynuowane i rozwijane były przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Warto przypomnieć, że coroczne wyniki egzaminów gimnazjalnych wypadały bardzo dobrze. Potwierdzeniem są ostatnie wyniki z czerwca 2016 roku, które były ogólnie o 10 punktów procentowych wyższe od średniej krajowej i jedne z najlepszych na terenie województwa łódzkiego. Ponadto „siódemka” wychowała bardzo duże grono laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych (46 laureatów, 114 finalistów), za co między innymi w 2011 roku została uhonorowana listem gratulacyjnym od Łódzkiego Kuratora Oświaty.
[reklama2]
Aktywność szkoły skupiona jest również na wychowaniu patriotycznym, obywatelskim oraz sportowym. Uczniowie sukcesywnie biorą udział w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (kolejna Euroscola z udziałem uczniów z Gimnazjum Nr 7 odbędzie się w Strasburgu 09 marca), odwiedzają Brukselę, biorą udział w wymianach międzynarodowych. Najbliższa zaplanowana na wiosnę tego roku odbędzie się ze szkołą z okolic miasta Porto w Portugalii.
W 2011 roku z inicjatywy „siódemki” przy wszystkich tomaszowskich szkołach posadzono dęby katyńskie, upamiętniające ofiary zbrodni związane z ziemią tomaszowską. Uczniowski Klub Sportowy „Victoria” z powodzeniem rozwija pasje do piłki ręcznej. W 2015 roku młodziczki zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski.
Ponadto tradycją szkoły jest organizowanie rajdu turystyczno- krajoznawczego „A może byśmy tak do Tomaszowa”, a także licznych konkursów oraz projektów edukacyjnych. Na marzec zaplanowano miejski konkurs związany z postacią Tadeusza Kościuszki, który decyzją Sejmu RP jest współpatronem 2017 roku. W tym roku szkoła we współpracy z Łódzkiem Oddziałem IPN realizuje projekt „Uczymy historii najnowszej”, którego celem jest rozwijanie wiedzy na temat najnowszej historii Polski, wykraczającej poza podstawę programową.
Warto przypomnieć, że szkoła posiada bardzo dobrą bazę edukacyjną i sportową, na która składa się pełnowymiarowa hala sportowa oraz wielofunkcyjne boisko umożliwiające rozwijanie wiele dyscyplin sportowych. Nowoczesne pracownie, bezpieczne oraz czyste korytarze i szatnie, stołówka serwująca smaczne obiady, a przede wszystkim profesjonalna oraz życzliwa kadra pedagogiczna są wizytówką szkoły, która z pewnością pozytywnie wpisała się w oświatową panoramę naszego miasta.
- Jestem przekonany, że powstająca Szkoła Podstawowa nr 11 będzie kontynuowała bogate oraz pełne sukcesów tradycje zarówno Gimnazjum nr 7, jak i swoje własne. Zapewniam, że szkoła zostanie właściwie przygotowana do reformy, a uczniowie będą się w niej uczyli komfortowo i bezpiecznie- podkreśla dyrektor Marek Parada i jednocześnie zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 25 lutego w godzinach 10.30- 12.30.
Napisz komentarz
Komentarze