Przedstawiciele zespołu projektowego, w skład którego wchodzą pracownicy ASP w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego i SGGW wraz z Młodzieżową Radą Miasta zapraszają wszystkich chętnych na kolejną już rozmowę dotycząca zagospodarowania przestrzeni na osiedlu Niebrów. Tym razem zbierane będą opinie nt. już zgromadzonych pomysłów oraz ich rozmieszczenia w terenie.
Spacerujących po osiedlu członków zespołu można będzie spotkać w środę. W imieniu konsultantów serdecznie zapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami i pomysłami.
Przypomnijmy, że projekt „Park Niebrowski – przestrzeń kształtowana z udziałem mieszkańców” wygrał głosowanie na projekty ogólnomiejskie w ubiegłorocznej, I edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zakłada modernizację dziedzińca Zespołu Szkół nr 4, budowę miasteczka ruchu drogowego oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych nt. dalszego zagospodarowania przestrzeni na osiedlu Niebrów.
W tegorocznej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy osiedla zgłosili 3 konkurencyjne projekty dotyczące zagospodarowania przestrzeni wokół OK Tkacz. Środowe konsultacje będą okazją do spotkania się wnioskodawców z zespołem projektowym i być może wypracowania jednego, wspólnego projektu.
Warto przypomnieć, że od listopada 2014 do maja 2015 roku, 30 dzieci z klas IV-Vi szkoły podstawowej oraz gimnazjum brało udział w bezpłatnych warsztatach edukacji architektonicznej. Zajęcia prowadził Dariusz Śmiechowski - wykładowca Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, członek międzynarodowej organizacji „Playce”, założonej w Finlandii i pracującej na rzecz edukacji architektonicznej dzieci i młodzieży. Tworzą ją architekci i edukatorzy, którzy postawili sobie za cel zaangażowanie młodych ludzi w kształtowanie otoczenia i przestrzeni publicznej, w której żyją i uczą się.
Celem warsztatów w Tomaszowie było zaprojektowanie otoczenia szkoły oraz terenów zielonych centrum Niebrowa. Spotkania miały formę pracy zespołowej oraz tzw. „burzy mózgów”, sprzyjającej twórczemu myśleniu. Dziecięce pomysły wzięły się z nieskrepowanej wyobraźni, ale także potrzeb dnia codziennego. I tak znalazł się wśród nich pomysł stawu-oczka wodnego z miejscem rekreacyjnym, miasteczko ruchu drogowego, skatepark a także miejsce na spożywanie drugiego śniadania na szkolnym dziedzińcu.
Napisz komentarz
Komentarze