Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 7 października 2024 06:28
Reklama
Reklama

Zapraszamy na plenerowe zwiedzanie skansenu

Już od najbliższej soboty, 13 lutego będzie znów można odwiedzać Skansen Rzeki Pilicy. Na razie jednak, ze względu na obowiązujące obostrzenia, zwiedzającym udostępnione zostaną wyłącznie ekspozycje znajdujące się na powietrzu.

Mimo tego ograniczenia do obejrzenia będzie i tak wiele ciekawych i wyjątkowych eksponatów, jak np. unikatowa kolekcja kamieni młyńskich, czołg T-34 czy prawdopodobnie jedyny na świecie opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe, zwany pieszczotliwie „Lufcikiem”.  Dostępne będą też elementy ekspozycji „Fortyfikacja linii Pilicy” ze schronem typu „Tobruk”. Z zewnątrz obejrzeć będzie można budynki stanowiące architektoniczne osobliwości Nadpilicza, m.in. poczekalnię kolejową zwaną „Stacyjką Reymonta”, budynek dawnej świetlicy z ośrodka kolonijnego w Wąwale czy toaletę, z której podczas pobytu w Spale korzystał sam car Mikołaj II.

Do końca marca Skansen Rzeki Pilicy czynny będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 8-16. Bilet wstępu na zwiedzanie zewnętrzne ‒ 3 zł od osoby. Dzieci do lat 4 wejście bezpłatne.

Dodatkowo z okazji walentynek w sobotę, 13 lutego i w niedzielę, 14 lutego będzie można skorzystać z promocji „W parze taniej” ‒ wejście dla dwóch osób w cenie jednego biletu. Chętni będą też mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowej fotoramce na tle wybranego skansenowego obiektu.

Zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym (obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego) i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
amunaki 10.02.2021 07:48
można by Groty otworzyć , bilety w kasie a przewodnik audio z nagrania , i zawsze by jakies wpływy były , niski koszt a rozwiązanie jest !

25a 09.02.2021 17:33
Nie prawdopodobnie tylko jest jedyny ocalały na swiecie

Reklama
Polecane
Witko z Klimczakiem uratowali 30 mln - będą aż 4 inwestycjeEkspert: fotoradary powinny wrócić do samorządów„Kobieta z…” w ramach cyklu   Kultura Dostępna!3. punkty zostaną w TomaszowieWrocław: sąd aresztował warunkowo Janusza Palikota na dwa miesiąceHołownia: składki zdrowotnej nie odpuścimyMaraton Halloween 2024Pierwsza porażka na własnym boiskuJedna osoba zginęła w pożarze domu w Swolszewicach MałychDzieje się w październiku w Tomaszowie Maz. i okolicyZapraszamy do Kina KoneseraRodzicu Uwolnij Ręce
Reklama
Sztuka – Sport – Olimpiada Sztuka – Sport – Olimpiada Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada”, prezentowane są obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków którzy reprezentowali nasze miasto, a tym samym nasz kraj, na olimpijskich stadionach, w różnych dyscyplinach sportowych. Tematyka sportu została przedstawiona w malarstwie, nurcie pop artu. Na płótnach przedstawione są różne dyscypliny lekkoatletyki i nie tylko. Prezentujemy dzieła Niny Habdas (1942–2003), łódzkiej malarki i graficzki, Wiesława Garbolińskiego (1927–2014), Andrzeja Szonerta (1938–1993) i Benona Liberskiego (1926–1983). Płótna powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku, podczas Pleneru Olimpijskiego zorganizowanego w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowane obrazy zostały przekazane w darze tomaszowskiemu Muzeum w latach 70. XX wieku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wystawę uzupełniają informacje o Tomaszowskich Olimpijczykach, pamiątki Stanisławy Pietruszczak z XII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1976) oraz znaczki poczty japońskiej wydane z okazji XVIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), podarowane Muzeum przez Pawła Abratkiewicza. Wystawa przypomina nam o pięknej tradycji umacniania więzi pomiędzy ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną, która może kształtować humanistyczne wartości sportu i kreować jego wizerunek w społeczeństwie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1 sierpnia – 27 października 2024 r., w godzinach otwarcia Muzeum: od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 16.00 (w poniedziałek nieczynne). Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama