Spektakl opowiadał o trudnej rzeczywistości młodych ludzi, która często nie spełnia ich oczekiwań, o zagubieniu, samotności, o trudach podejmowania decyzji, a często odnalezienia się w najbliższym otoczeniu. To samotność, której nie widać, a która boli tym bardziej i często prowadzi do depresji, nerwicy czy stanów lękowych.
Teksty wypowiadane na scenie to fragmenty utworów poetyckich, m.in.: Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, wymagające szczególnej uwagi i skupienia.
W spektaklu wystąpili: w roli głównej - Piotr Adamiec, Julia Dzwonkowska, Martyna Stańdo, Karolina Gajewska Nadia Gronostaj, Lena Piechna, Karolina Wieteska, Filip Juda, Zuzanna Spała, Kornelia Kawecka i Małgorzata Laskowska.
Reżyserem spektaklu jest p. Joanna Domalik - Dróżdż. Po spektaklu prelekcję skierowaną do młodzieży ze szkół podstawowych nr 10, 11, 14, Szkół Katolickich z ul. Warszawskiej, ZSP nr 3 oraz SOSW wygłosił psycholog i terapeuta z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, p. Hubert Cabała.
Jej przewodnim tematem była samotność wobec nie zawsze wymarzonej rzeczywistości, a także niedopasowanie vs. oczekiwania – tematy jakże trudne nie tylko dla młodzieży. Słuchacze dowiedzieli się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz gdzie szukać pomocy.
Napisz komentarz
Komentarze