Farben Lehre “Blitzkrieg bop” – dobry początek. Utwór otwiera także debiutancką płytkę amerykanów, która ukazała się w 1976 roku. W wersji „tribute” jest odświeżony i brzmi nieco mniej surowo.
Armia “Sheena is a punkrocker” (She is a punkrocker) – polskojęzyczna, serfująca w stylu mocno wypitych Beach Boys punkowa jazda bez trzymanki. Gęste brzmienie charakterystyczne dla ekipy Tomasza Budzyńskiego. W oryginale na płycie „Rocket to Russia” (1977).
Bulbulators "Here today, gone tomorrow” (Wczorajsza miłość) - Z tej samej płyty, z której pochodził poprzedni utwór. W odróżnieniu od oryginału mniej leniwa i przypominająca raczej szybki „numerek” w męskiej ubikacji. Chociaż wers „słodka jak cukrowa wata, poza nią nie widziałem świata”, rzucać musi na kolana nie tylko zwolenników różowych, dyskotekowych wdzianek i 3 milimetrowej warstwy szpachli nakładanej na twarze przez tzw. „płeć piękną”.
Cela nr3 “Ramona” - Utwór pochodzący oczywiście z „Rocket to Russia”. Klimatem nie odbiegający od pierwowzoru. Polski tekst nie zabija elokwencją. Prostota, zdolna zabić nawet kota (9 razy).
Włochaty „Bonzo goes to Bitburg” (Bonzo Rusza Na Bitburg) – jeden z jaśniejszych numerów na płycie. Pochodzący z płyty „Animal Boy” utwór w wykonaniu Włochatego brzmi wyjątkowo dobrze. Do tego niezły polski tekst. Warty polecenia kawałek punkowego grania, bez piskliwych wokaliz w stylu Green Day
The Cuffs "I just want to have something to do" - Kolejny świetnie brzmiący utwór. Pojawiają sie tu zagrywki bardziej kojarzące sie z metalem niż punk rockiem. Wcześniej utwór, jako cover nagrali m.in. Garbage, z zakręconą i charyzmatyczną wokalistką Shirley Manson oraz oczywiście Anthony Kiedis z Red Hot Chii Peppers.
ADHD Syndrom „Animal boy“ (Wściekły gość) - mamy tu ekspresję godną polskiego tytułu utworu. Autentycznie wściekłe gitary i agresywny tekst. Krótko, konkretnie, rewolucyjnie i… punkowo. Prawdziwe muzyczne ADHD. To lubią „niegrzeczni” chłopcy na przebudzenie. Chociaż niegrzeczni jeszcze bardziej lubią…
Schizma 90 “I got a lot to say“ (Mam wiele do powiedzenia) – Tak samo agresywnie jak poprzednio i tak samo szybko i tak samo krótko.
The Headhunters “Pet Sematary” – Utwór pojawił się pierwotnie na płycie „Brain Drain” z 1989. Muzyka stanowiła ilustrację do filmu nakręconego na podstawie powieści Stephena Kinga.
WC “R.A.M.O.N.E.S.” – klasycy polskiego punka. Szerszy komentarz niepotrzebny.Skojarzenia z Wojciechem Cejrowskim w tym przypadku są nie na miejscu.
Na płycie znalazły się także:
Pils "Let’s go" (Naprzód)
Whitman „Endless vacation” (Wieczne wakacje)
DeŁindows "Pet sematary"
P.D.S. “Crusher” (Pucian)
Tife Tife “I believe in miracles” (Wierzę w cuda)
Disorient “Teenage lobotomy”
Dumbs "Come on now"
The Coiots “California sun “ (Silesia sun)
Rockatanski “Outsider”
Plebania „Endless vacation” (Inter-tribal song)
Zwracają na siebie uwagę DeŁindows oraz z Tife Tife z ciekawymi żeńskimi wokalami, Rockatanski z akustycznym, gitarowym wstępem w utworze "Outsider" oraz etniczna wersja "Endless vacation w wykonaniu Plebanii.
Napisz komentarz
Komentarze