1. Architekt narzuca swoje pomysły
Podobnie jak klient ma swój gust, architekt wnętrz również posiada swój styl, którego elementy z pewnością zaproponuje w projekcie. Warto jednak pamiętać, że u podstaw udanego projektu leży dialog, który umożliwi projektantowi poznanie naszej wizji i przekucie jej w konkretne rozwiązania estetyczne i aranżacyjne. Jeśli architekt kwestionuje pomysły klienta i proponuje alternatywy, ma na względzie wyłącznie jego dobro i komfort.
Realizację projektu w sposób zgodny z Twoimi upodobaniami ułatwi wybór projektanta lub biura architektonicznego, którego prace odzwierciedlają twój styl i wizję mieszkania. Warto więc zapoznać się z realizacjami przed podjęciem decyzji o współpracy.
2. Projekt to niepotrzebny koszt
Wiele już powiedziano o kosztach stworzenia projektu architektonicznego, ale wciąż za mało wspomina się o oszczędnościach, jakie może przynieść klientowi. Przemyślany projekt wnętrza pozwala wyeliminować wiele problematycznych kwestii i dopasować je do potrzeb już na starcie. Decydując się na taki krok, oszczędzasz na przeróbkach i naprawach w przyszłości, które mogą okazać się bardzo kosztowne. Co równie ważne, budżet, którym dysponuje klient, jest podstawą i punktem wyjścia dla każdego projektanta. Pracownia projektowania i realizacji wnętrz KODO oferuje stworzenie projektu w cenie realizacji architektonicznej, co eliminuje te koszt z listy innych związanych z remontem.
3. Praca architekta kończy się na przygotowaniu projektu
Przygotowanie projektu to tylko pierwszy krok. Dobry architekt wnętrz nie tylko tworzy wizję, ale też czuwa nad jej realizacją, pomaga w zakupie materiałów i wyposażenia oraz nadzoruje ekipę remontową, która ma wdrożyć plany w życie. Jeśli chcesz mieć pewność, że efekt będzie zgodny z Twoimi z oczekiwaniami, postaw na kompleksową usługę architektoniczną, od projektu po oddanie kluczy do nowego wnętrza.
4. Raz stworzonego projektu nie można zmienić
Projekt wnętrz składa się z wielu powiązanych ze sobą elementów i gdy jest gotowy, wprowadzenie nawet drobnej zmiany może pociągnąć za sobą szereg innych. Ważne jest więc, by uwagi zgłaszać jak najszybciej i na bieżąco, co pozwala na stosunkowo bezproblemowe modyfikacje na etapie planowania. Jako klient masz prawo mieć uwagi, które architekt wnętrz powinien uwzględnić w możliwie jak największym stopniu. Pamiętaj jednak, że nie bez powodu powierzasz swój remont specjaliście, a to powinno pociągać za sobą zaufanie do jego kompetencji i sugestii.
5. Architekt skupia się wyłącznie na wyglądzie wnętrza
Estetyka to nieodłączny element projektu wnętrz, ale efekt końcowy musi uwzględniać zarówno wygląd, jak i funkcjonalność. Architekt wnętrz analizuje nie tylko kolory czy faktury, ale również:
- przebieg instalacji elektrycznej i wodnej,
- punkty oświetleniowe,
- kwestie dostępu światła do poszczególnych wnętrz,
- funkcje pomieszczeń,
- liczbę i wiek domowników.
Uwzględniając wszystkie te kwestie tworzy projekt, który nie tylko cieszy oko, ale przede wszystkim zapewnia komfort codziennego funkcjonowania wszystkim domownikom.
Jeśli szukasz architekta, który zrozumie Twoje potrzeby i kompleksowo zadba o Twoje wnętrze, skontaktuj się z Pracownią projektowania i realizacji wnętrz KODO.
Napisz komentarz
Komentarze