TBO/5/2024
Charakter / rodzaj projektu: infrastrukturalny (do 1 200 000 zł)
Park Michałówek przyjazny dzieciom
1. Poprawa bezpieczeństwa poprzez zainstalowanie monitoringu. Dzieci przechodzące przez park wielokrotnie zgłaszały, że były świadkami pijackich awantur i były zaczepiane przez osoby pijące w parku alkohol. Osoby te pozostawiają po sobie butelki, niedopałki papierosów, i inne śmieci. Bardzo często na oczach dzieci załatwiają w parku swoje potrzeby fizjologiczne.
2. Stefa dzieci- ogrodzony plac zabaw przysłużyłby się częstszym wizytom rodzin z dziećmi, co z kolei spowodowałoby że chętniej pojawiałby się tu inne osoby, np. starsze aby odpocząć w cieniu drzew. Zainstalowanie go obok zewnętrznemu siłowni sprawiłoby, że z obu udogodnień w tym samym czasie mogliby korzystać dorośli i dzieci. Oprócz konwencjonalnych urządzeń proponujemy strefę sensoryczną np. z kuchnią błotną.
3. ławki, stojak dla rowerów obok placu zabaw i siłowni, kosze na śmieci.
4. nasadzenia z kolorowymi krzewami, nadadzą tej przestrzeni ładniejszy wygląd
5. strefa edukacyjna- budki lęgowe w tym przynajmniej jedna z kamerą do obserwacji. Tablice informacyjne na temat zwierząt żyjących w parkach, tabliczki gatunkowe z opisem rosnących w parku roślin.
6. Strefa dla psów- bezpieczne miejsce do wyprowadzania czworonogów z koszami i torebkami na ich odchody.
7.ekostrefa- przepływowe oczko wodne, które przyczyni się do rozwoju płazów oraz będzie źródłem wody pitnej dla żyjących w parku zwierząt np. wiewiórek, jeży czy ptaków.
8.Chodnik przy parku. Od ulicy Sosnowej i Wrzosowej.
Szacunkowy koszt: 809 000.00 zł
TBO/6/2024
Charakter / rodzaj projektu: infrastrukturalny (do 1 200 000 zł)
Przebudowa/budowa chodnika w ciągu ulicy Sosnowej
Założeniem projektu jest przebudowa (wymiana) istniejącego chodnika na odcinku ulicy Spalska-Nadrzeczna (duże uszkodzenia, nierówności) oraz wykonanie jednostronne chodnika na odcinku Spalska-Popiełuszki. Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo i komunikację w ciągu ulicy Sosnowej oraz osiedla.
Szacunkowy koszt: 270 000.00 zł
TBO/7/2024
Charakter / rodzaj projektu: społeczny (do 300 000 zł)
Dron i Quad do poszukiwań zaginionych osób - Mój bezpieczny Tomaszów
Harcerski Klub Ratowniczy "Cordis" mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego oraz kontynuację już 3 edycji programu "Mój bezpieczny Tomaszów" w Budżetach Obywatelskich 2019, 2023 i 2024, wychodzi z inicjatywą do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego z poniższym projektem. Policyjne statystyki informują nas, że w naszym mieście dochodzi do bardzo wielu zaginięć osób starszych, które zmagają się z poważnymi chorobami takimi jak obniżenie sprawności umysłowej, czyli choroby otępienne (w tym demencja i Alzheimer) oraz choroby miażdżycowe (udar mózgu, zawał serca, choroba wieńcowa), choroby nowotworowe. Projekt zakłada zakup specjalistycznego drona oraz Quada terenowego, które będą wykorzystywane do poszukiwań zaginionych osób w Tomaszowie Mazowieckim i nie tylko. Celem jest zwiększenie efektywności działań poszukiwawczych oraz szybka lokalizacja zaginionych osób, co może uratować życie i zdrowie wielu ludzi. W ramach projektu przewiduje się również szkolenie personelu, integrację nowych technologii z istniejącymi procedurami oraz promocję projektu wśród społeczności lokalnej.
1. Główne założenia projektu: - zakup sprzętu - dron: wyposażony w kamerę termowizyjną oraz kamerę wysokiej rozdzielczości do działań poszukiwawczych w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych; - zakup Quada terenowego: pojazd specjalistyczny z pełnym wyposażeniem o wysokiej mobilności, zdolny do poruszania się w trudnym terenie, zapewniający szybki transport ratowników i sprzętu; - zakup przyczepki ratowniczej: do transportu osoby odnalezionej i poszkodowanej w bezpośrednim zagrożeniu życia; - zakup przyczepki: do transportu Quada i przyczepki ratowniczej oraz niezbędnego sprzętu do poszukiwań osób zaginionych.
2. Szkolenie personelu: Operator drona: profesjonalne szkolenie z zakresu obsługi dronów, analizy danych oraz konserwacji.
3. Beneficjenci Projektu Zaginione osoby i ich rodziny: szybsza lokalizacja i ratunek, zwiększające szanse na przeżycie oraz zmniejszenie stresu rodzin zaginionych osób.
4. Lokalne służby ratunkowe: znaczne zwiększenie możliwości operacyjnych, co przekłada się na efektywniejsze działania i wyższy poziom bezpieczeństwa publicznego.
5. Społeczność lokalna: zwiększone poczucie bezpieczeństwa i świadomość, profesjonalnego działania ratowniczego. Realizacja projektu zakupu drona i Quada oraz niezbędnego wyposażenia i szkolenia do poszukiwań zaginionych osób w Tomaszowie Mazowieckim to kluczowy krok w stronę poprawy bezpieczeństwa i efektywności działań ratunkowych. Dzięki nowoczesnym technologiom i profesjonalnemu szkoleniu personelu, możliwe będzie szybsze i skuteczniejsze reagowanie na sytuacje kryzysowe, co bezpośrednio przełoży się na ratowanie życia i zdrowia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i nie tylko.
Szacunkowy koszt: 177 600.00 zł
Napisz komentarz
Komentarze