Rejestracja na studia dla studentów zagranicznych jest bezpłatna.
Wydziały mają również swoje stypendia.
DOKUMENTY POTRZEBNE DO REJESTRACJI NA STUDIA I STOPNIA
- Transkrypcje dyplomów ukończenia szkoły średniej w języku angielskim i ojczystym języku, które zostały poświadczone przez ambasadę, tłumacza przysięgłego lub szkołę średnią
- Curriculum Vitae
- Fotokopia paszportu
- Jedno zdjęcie o rozmiarze 2,5×2,5 cm (1×1 cala) zrobione w ciągu ostatnich 6 miesięcy
- Raport z testu znajomości języka angielskiego (TOEFL, IELTS, CU-TEP, RMIT)
- List motywacyjny (dokument A4 w formacie .doc, .docx lub. .pdf)
- Dwa listy polecające (dokumenty te mogą być używane w formacie szkolnym i muszą być wysłane bezpośrednio przez dyrektora szkoły lub doradców na adres e-mail Biura Rekrutacji: [email protected])
- Świadectwo dojrzałości lub oświadczenie dla przyszłego absolwenta szkoły (dla ucznia, który obecnie studiuje w szkole średniej)
- Portfolio (certyfikaty ukończonych kursów lub/i demo projektów)
APLIKACJA NA STUDIA ONLINE
Następnym krokiem jest wypełnienie aplikacji na studia. Należy przejść na stronę aplikacji online i postępować zgodnie z instrukcją.
HARMONOGRAM
Poniżej znajduje się harmonogram naboru na studia. Po aplikacji rozpocznie się proces weryfikacyjny. Po tym procesie zostaniemy zapytani o możliwość rozmowy wstępnej online. Kiedy już wiemy, że dostaliśmy się na studia, wtedy należy poczekać na list akceptacyjny od uczelni, który dostaniemy pocztą do domu. Należy też pamiętać, żeby potwierdzić, że wybieramy się na studia na KMUTT.
Data | Szczegóły |
---|---|
19 października, 2020 do 13 czerwca, 2021 | Nabór online |
19 października, 2020 do 13 czerwca, 2021 | Złożenie wszystkich wymaganych dokumentów w Biurze Rekrutacji |
19 października, 2020 do 30 czerwca, 2021 | Rozmowa kwalifikacyjna – online |
19 października, 2020 do 30 czerwca, 2021 | Wyniki przyjęcia na uczelnie |
Sierpień 2021 | Rozpoczęcie semestru |
Kiedy mamy już list akceptacyjny, to należy przygotować dokumenty potrzebne do aplikacji o wizę nieimigracyjną kategorii “ED” i to ważne: typ wizy musi być single entry visa. W ambasadzie pracują mili ludzie, więc w razie jakiś dodatkowych dokumentów czy pytań zadzwonią. Na wizę czeka się do 2 tygodni, w praktyce jest to ok. 3 dni.
Następnie możemy zacząć poszukiwać mieszkania lub zaaplikować o miejsce w akademiku jak i również szukać biletów lotniczych. Jeśli chcemy poznać warunki umowy, a język angielski osoby od której chcemy wynająć nie jest najmocniejszą stroną, to wtedy możemy napisać do dziekanatu o tłumaczenie umowy najmu i bez problemu nam ją przetłumaczą. Dodatkowo uczelnia może oddelegować Thai-buddy, czyli tajskiego kumpla, który pomoże w załzawieniu lub wyjaśnieniu jakiś spraw związanych z tym tematem. Thai-buddy może pomóc również w innych sprawach.
MAM PYTANIE
Wszystkie informację można znaleźć na stronie iadmission.kmutt.ac.th . Można również napisać do dziekanatu danego wydziału, czy do wydziału spraw międzynarodowych (IA) – szczególnie jeśli macie pytania dotyczące wizy. Nawet jeśli pytanie jest dosyć skomplikowane, to ludzie pracujący tam są bardzo mili i na pewno wam pomogą jak tylko mogą.
Możecie również zapytać mnie.
WYMIANA STUDENCKA
Można również studiować np. rok lub pół roku jako student z wymiany zagranicznej. Wtedy prawdopodobniej możemy wziąć mniej kursów, po to by zwyczajnie mieć trochę więcej czasu na zwiedzanie kraju. Przelicznik kredytów: 1 kredyt w tajskim systemie to 2 kredyty w europejskim systemie.
Natomiast jeśli zaczynamy studia jako regularny student, to możemy również wyjechać na wymianę studencką np. do Japonii, Chin, Kanady itd.
Na niektórych wydziałach jest możliwość zrobienia podwójnego dyplomu na dwóch różnych uczelniach np. 2 lata w Tajlandii, 2 lata w Kanadzie czy Japonii.
CO PO STUDIACH?
Jest wiele możliwości na tutejszym rynku pracy i dyplom nawet studiów stopnia pierwszego ma duże znaczenie w poszukiwaniu pracy. Jeśli jednak chodzi o karierę naukową, to wszystko zależy od naszego podejścia. Jeśli wybierzemy karierę naukową, to tutejsi Profesorowie pomogą i służą radą, aby pomóc każdemu w osiągnięciu wymarzonego celu. Oczywiście to musi być podyktowane odpowiednią pracą.
CZY JA UWAŻAM ŻE WARTO?
Uważam, że warto. Nawet jeśli jest to ciężka praca i wymaga sporo poświęceń, to mimo wszystko tutejsi ludzie i kultura sprawa, że pewne niedogodności nie są aż tak odczuwalne. Jak to powiedział jeden Ajahn “w życiu trzeba stawiać sobie wyzwania” i w przypadku studiowania często bywa, że te okazje do stawiania sobie wyzwań pojawiają się często. Nauczycieli jakich tutaj spotkałem inspirują nie tylko, aby rozwijać swoją pasję, związaną z dziedziną, którą studiujemy, ale pozwolą odnaleźć też inne pasję. Ludzie pomagają sobie nawzajem i łatwo można nawiązywać nowe relacje z ludźmi. Również kwestie związane z przyszłością zawodową, są rzeczami o które nie muszę się martwić i nie chodzi o “jakąś” pracę.
Napisz komentarz
Komentarze