- Po wyłączeniu zadań z OSiR-u, które przejdą do powstającego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, władze miasta doszły do wniosku, że dalsze funkcjonowanie OSiR-u w zakresie jedynie administrowania obiektami sportowymi oraz organizowania wydarzeń sportowych nie wymagają oddzielnej struktury w postaci odrębnej jednostki budżetowej. Zadania te o wiele skuteczniej będą realizowane przez Urząd Miasta. Tym bardziej, że wizja rozwoju bazy sportowej (budowa stadionu) oraz działania zmierzające do poprawy infrastruktury sportowej (tor łyżwiarski, kręgielnia) realizowane są przez Urząd Miasta, a nie Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dalsze utrzymywanie jednostki przy pozostawionych zadaniach byłoby nieekonomiczne - informuje w imieniu Prezydenta Miasta, Joanna Szczepańska.
Dla przeciwników tej decyzji, jest ona jedynie kolejnym elementem czystek, jakie prowadzone są w jednostkach podległych miastu. Władze miasta jednak odpierają tę argumentację twierdząc, że OSiR przez ostatnie kilka lat nie podejmował żadnych inicjatyw mających na celu organizację imprez sportowych, rekreacyjnych czy kulturalnych na własnych obiektach. Skutecznie natomiast "podpinał" się jako współorganizator pod każdą inicjatywę, z jaką zgłaszali się faktyczni organizatorzy tacy jak TKKF.
Miejscy samorządowcy twierdzą też, że w Ośrodku panuje zły system zarządzania z przerostem kadry kierowniczej. Stosunek liczby pracowników niższego szczebla do ilości kadry kierowniczej przedstawia się w sposób karykaturalny.
O złym zarządzaniu i nepotyzmie na OSiR-ze słychać już od kilku lat. Pojawiały się także informacje o działaniach z pogranicza prawa lub je wręcz naruszających. Nikt jednak nie pokusił się o ich weryfikację ani też o solidną kontrole. Kilka miesięcy temu po 8 latach sprawowania funkcji Sekretarza Miasta powrócił na stanowisko dyrektora Krzysztof Janik. Przez ten czas zastępował go Bogdan Smolarek, któremu powierzono stanowisko, mimo braku (wymaganego w tym przypadku) wyższego wykształcenia. czyt. Wiceprezydenci z wypowiedzeniami. Dyrektor OSiR stracił posadę.
Od nowego roku zacznie w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonować nowy miejski zakład budżetowy. Uchwałę w tej sprawie podjęli na majowej sesji radni Rady Miejskiej. To on przejmie część zadań likwidowanego OSiR. Informowaliśmy już o tym w czerwcu (czyt. Będzie nowa "firma" podległa Urzędowi Miasta) Ponadto Zakład zarządzał będzie schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, miejskim cmentarzem przy ulicy Dąbrowskiej i targowiskami. ZDiUM będzie odpowiedzialny także za stan dróg oraz ich bieżące utrzymanie i naprawy, oświetlenie przestrzeni publicznej, utrzymanie zieleni w pasach.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta będzie organizował roboty publiczne, prace interwencyjne i społecznie użyteczne, dystrybucję biletów MZK i utrzymywał w należytym stanie przystanki komunikacji miejskiej.
Napisz komentarz
Komentarze