Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Informowali, wyjaśniali i zachęcali: przyłączmy się!

Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim realizuje obecnie największą inwestycję, która w zdecydowany sposób wpłynie na jakość życia i przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom miasta, a także ościennych miejscowości. Projekt pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Maz.”, którego wartość przekracza 200 mln złotych (ze znacznym udziałem środków unijnych), popularyzowano wśród tomaszowian podczas pikniku zorganizowanego 10 maja na placu Kościuszki w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Mimo nie najlepszej porannej pogody wielu tomaszowian zdecydowało się na udział w niedzielnym pikniku. Przyciągnęły ich nie tylko atrakcje przygotowane przez ZGWK, ale przede wszystkim możliwość uzyskania w jednym miejscu i w przystępny sposób wyczerpujących informacji na temat realizowanej przez spółkę inwestycji. Ci, którzy przyszli, nie zawiedli się, bo przez cały czas trwania imprezy w przygotowanym punkcie informacyjnym można było m.in. pobrać dokumenty aplikacyjne i poznać zasady przyłączenia się do kanalizacji na terenie miasta i gminy Tomaszów Maz. O zakresie prac, etapach realizacji projektu, spodziewanych efektach po jego zakończeniu oraz preferencyjnych warunkach przyłączenia posesji do kanalizacji sanitarnej (koszt dofinansowania wykonania przyłącza jednego budynku może wynieść nawet do 3 tysięcy złotych) mówiła Maria Chilińska, prezes Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej.

           

- Tomaszowianie zasługują na to, by ich warunki bytowe nie odbiegały od tych, jakie mają mieszkańcy najbardziej rozwiniętych miejscowości w całej Europie. Nasza inwestycja wpłynie m.in. na polepszenie stanu wód powierzchniowych i podziemnych regionu, a co za tym idzie poprawi się jakość wody pitnej, na co coraz więcej osób zwraca uwagę. Zwiększy się też efektywność retencji wód oraz wzrośnie ochrona przeciwpowodziowa na terenach objętych projektem – twierdzi pani prezes. – Nie bez znaczenia jest też poprawa estetyki otocznia dzięki likwidacji szamb, a także ochrony środowiska, o które powinniśmy dbać nie tylko dla siebie, ale także z myślą o naszych dzieciach i wnukach – dodaje.

           

 

Informacje o projekcie uzupełniała wystawa zdjęć z realizacji poszczególnych kontraktów, na które podzielone zostało zadanie. Obecni na pikniku tomaszowianie przyznawali, że dopiero teraz zrozumieli, z jak olbrzymim przedsięwzięciem musi zmierzyć się ZGWK i czym tak naprawdę jest ten projekt dla naszego miasta i powiatu. Chętni, podstawionymi przez spółkę busami, mogli wybrać się na zwiedzanie modernizowanej oczyszczalni ścieków przy ul. Henrykowskiej. Na placu prezentowany był sprzęt wykorzystywany do budowy nowej sieci kanalizacyjnej, a także renowacji już istniejącej. Pokazywano także, w jaki sposób wykrywane są nielegalne przyłącza.

           

Wiele atrakcji czekało też na najmłodszych. Poza dmuchanymi zjeżdżalniami, placem zabaw z wielkimi kolorowymi klockami, malowaniem buziek, zabawami animacyjnymi zorganizowano dla nich wiele gier i zabaw przybliżających w formie zabawy tematykę ekologiczną związaną z realizowanym projektem. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pn. „Fundusze europejskie zmieniają Tomaszów Mazowiecki”, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Wpłynęło na niego około 40 prac wykonanych różnymi technikami.

 

Komisja konkursowa przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VI. W pierwszej z nich zwyciężyła Julia Kucharska ze Szkoły Podstawowej nr 8. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Świątek ze Szkoły Podstawowej nr 12, a trzecie Maria Wach z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. W starszej kategorii wiekowej pierwszą nagrodę otrzymała Angelika Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 7. Na drugim miejscu znalazła się praca Sebastiana Stępnia ze Szkoły Podstawowej nr 12, a na miejscu trzecim Miłosza Krzysztofika ze Szkoły Podstawowej nr 8. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. aparaty fotograficzne, tablety, MP4) ufundowane przez ZGWK, które wręczyli im prezydent Tomaszowa Marcin Witko w raz z zarządem spółki. Nagrodzono również szkoły (wzbogaciły się one m.in. w tablice multimedialne), a pozostałym uczestnikom konkursu poza okolicznościowymi dyplomami przekazano drobne upominki.

           

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego oraz osobom zaangażowanym w jego realizację. Dziękujemy też za udział w przedsięwzięciu promującym wykonanie projektu „Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego”. Mamy nadzieję, że nasze działania wpłyną na większe zainteresowanie mieszkańców miasta i powiatu podłączaniem się do kanalizacji sanitarnej, a dzięki temu osiągniemy pożądany przez wszystkich efekt ekologiczny – podsumowuje prezes Maria Chilińska. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama