Polki nie potrafią dobrać odpowiedniej bielizny?
Niestety nie potrafią, aczkolwiek jest dość dużo programów na ten temat, szczególnie w TVN Style. W propagowanie odpowiedniego wyboru rozmiaru bielizny włączyło się wiele sławnych kobiet.
Jaki jest najpopularniejszy rozmiar wybierany przez panie?
Zdecydowanie 75B jest rozmiarem, który najczęściej noszą panie, ale w przymierzalni okazuje się, że panie się mylą. Najczęściej jest tak, że panie dobierały sobie bieliznę mając 16 lat. Teraz ten wiek się obniżył, dziewczyny szybciej dojrzewają, rozwijają się. I niestety taki, pierwszy raz dobrany rozmiar nosimy już całe życie. A przecież naszeciało się zmienia, przechodzimy burzę hormonów, ciąża, następnie karmienie piersią, tyjemy i tracimy nawadze. Wszystkie te procesy zmieniają nasz biust.
Jakie są skutki złego doboru bielizny?
Gdy biustonosz jest źle dobrany, a fiszbina wchodzi w środek piersi, wówczas spłaszczamy biust. Długotrwałe noszenie takiej bielizny sprawia, że tworzą się pod pachami „bułeczki”, które w okresie ciąży, laktacji lub też wtedy, gdy tyjemy spychane są pod pachy. Generalnie jest tak, że kobietom wydaje się, że codzienna bielizna jest najmniej ważna, bo jest pod spodem i jej nie widać. Tymczasem dobrze dobrany biustonosz ma konstrukcję zbierającą i unoszącą biust do góry, co powoduje, że bluzka czy sukienka dobrze leżą. Nawet najdroższa bluzka nie będzie ładnie się prezentowała, gdy po spodem będzie bielizna deformująca piersi.
Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety wybierając biustonosz?
Ściągają dość mocno ramiączka by potem się nie poprawiać. Kobietom, szczególnie puszystym, wydaje sie, że biust mają utrzymywać ramiączka, tymczasem biust utrzymywany jest obwodem. Poza tym dopasowują miskę kosztem obwodu. W efekcie zapięcie z czasem ląduje na karku, a biustu nic nie trzyma. Potem fiszbina zaczyna nas uwierać, a po pewnym czasie przebija tkaninę i wychodzi w praniu. To jeden z najczęściej popełnianych błędów przy dużych biustach. Panie dobierają sobie rozmiar np. 75B, a ponieważ po jakim czasie ta miska jest za mała to zwiększają obwód do 80B lub 85B pozostając przy dobranej kiedyś misce B.
Za luźny obwód i za mała miseczka, to tak jakby chodzić w za szerokich i za krótkich butach?
Dokładnie tak. Niestety większość pań deformuje sobie w ten sposób biust często nawet o tym nie wiedząc.
Czy ważny jest sposób zakładania bielizny?
Bardzo ważne jest zakładanie biustonosza, szczególnie dla pań debiutantek w prawidłowym doborze. Te, które przez cały czas upychały sobie biust pod pachy i na plecy, muszą tą pierś sprowadzić na właściwe miejsce. To znaczy, że przy zakładaniu biustonosza sięgamy aż na łopatkę i zbieramy cały ten tłuszczyk do miseczki. Wtedy po około 6-8 tygodniach piersi lądują na swoim miejscu i nawet jak zdejmiemy stanik, to zupełnie inaczej nasze ciało wygląda. Uważam, że rewelacyjnym przykładem na to co się dzieje z naszym ciałem jest udko kurczaka. Każda z nas gotując widzi, że pod skórką jest tłuszcz i on jest luźny, można go łatwo przesunąć. I to jest właśnie obraz naszej piersi, która składa się z gruczołu, czyli tego czym karmimy i tłuszczu. Za ciasną miską i tą kłującą, wbijającą się w pierś fiszbiną spychamy go pod pachy i na plecy.
Jakie są efekty prawidłowego doboru?
Panie , które nosiły najczęściej 75B po zmierzeniu mają zupełnie inny rozmiar. Na początku dobieramy im miskę powiedzmy 65F, po jakimś czasie potem przechodzą na 65G a potem nawet 65H jeśli biust jest duży. Proszę zwrócić uwagę, że nadal mają tyle samo w obwodzie, biust wraca na swoje miejsce, cały ten tłuszczyk zepchnięty pod pachy za małą miseczką znajduje się na swoim miejscu czyli w piersi. Jeżeli obwód jest dobry a fiszbina obejmuje pierś to po jak zdejmiemy stanik piersi utrzymują się na swoim miejscu i mają ładny kształt, Wszystko się trzyma na miejscu.
Jak powinno sie dobierać obwód?
Po naciągnięciuzapiętego stanika na kręgosłupie pod pas powinny wejść tylko dwa palce. Ten cały pas ma trzymać piersi, w momencie odpięcia ramiączek biust pozostaje dalej w misce, ramiączka ewentualnie tylko kształtują miseczkę. Jak wcześniej wspomniałyśmy to obwód podtrzymuje biust.
Nie wszystkie panie lubią fiszbiny.
Biustonosz tzw. "babciowy" wybiera bardzo wiele pań właśnie ze względu na brak fiszbin. Wynika to ze złych doświadczeń z kłującymi i przebijającymi tkaninę fiszbinami, a tymczasem fiszbin musi obejmować całą pierś od spodu. Błędem jest to, że panie wyjmują fiszbiny z biustonoszy. To powoduje, że biustonosz traci fason. Jeżeli stanik został zaprojektowany tak, że ma mieć fiszbiny to one muszą w nim być.
Jakie firmy są obecne w Pani sklepie?
Staramy się sprzedawać biustonosze tylko polskiej produkcji. To taka nasza wewnętrzna polityka. Bardzo łatwo byłoby jechać do hurtowni i kupić całe pudło chińskich produktów. Staram się wspierać nasz, polski rynek. Poza tym jakościowo polskie biustonosze wcale nie są gorsze od tych zagranicznych, szczególnie modnych ostatnio i szeroko reklamowanych brytyjskich.
Jakie rozmiary najczęściej się sprzadają?
Najlepiej sprzedającymi rozmiarami są 65-70 z miseczkąod E do G
Odpowiedni dobór biustonosza jest ważny nie tylko na co dzień, ale również w tak ważnych dniach jak własny ślub.
Dobrze dobrany biustonosz jest o tyle, ważny, że gorset czy w ogóle góra sukni bez ramiączek trzyma się na biustonoszu. Jeżeli pani ma dobrze dobrany biustonosz to żadna niespodzianka w trakcie wesela jej nie spotka.
Jakość czy ilość?
Nie nastawiamy się na ilość sprzedanych sztuk, bo to bardzo prosta sprawa kupić tanie biustonosze i sprzedawać je w dużej ilości. Dla nas ważna jest klientka, jej zadowolenie. Przy tym pierwszym doborze poświęcamy klientce nawet do 30 minut, przy następnym już jest troszkę szybciej ponieważ wiemy już co jej się podoba i co odpowiada. Mamy jedną przymierzalnię, nie jesteśmy nastawione na masówkę. Przede wszystkim jakość i zadowolenie klientki
Żeby zostać brafiterką należy...?
Przejść szkolenia, które trwają od kilku godzin do dwóch dni. Następnie jest doszkalanie się. Każdy producent szkoli sprzedawców swoich produktów i jakość tych szkoleń oraz podejście producenta ma ścisły związek z jakością produktu. Każdy z nich stosuje inne konstrukcje biustonoszy i używa do ich produkcji różnych materiałów. Dobra brafiterka ma taką podstawową wiedzę. Ale najważniejsza jest praca z klientem. Nie każdy biustonosz dobrze leży na każdej sylwetce. Dobra brafiterka wie na co zwrócić uwagę, a to wynika już z doświadczenia połączonego z wiedzą o konstrukcji bielizny i jakości materiałów.
Skąd pomysł na bycie brafiterką i otwarcie sklepu?
Nie mogłam znaleźć biustonosza dla siebie. Niestety w sklepach najczęściej sprzedawcy nie potrafią doradzić i dobrać odpowiedniego rozmiaru i fasonu. Poza tym uważam, że jest to potrzebne.
Pierwsza klientka?
W sensie doboru odpowiedniego biustonosza pierwszą klientką była moja mama.
Czy to jest tak, że będąc na imprezie czy oglądając programy telewizyjne zwracają panie uwagę jak kobiety mają dobrany biustonosz?
Oczywiście, to jest raczej nieuniknione, tym bardziej, że w odpowiednim doborze bielizny Polki zaczynają tak naprawdę raczkować. Mamy taką swoją teorię, że w Polsce przed wojną były panie gorseciarki, które po wojnie były “fanaberią” bogatych pań. Poza tym bielizny nie można było w sklepie przymierzyć, więc panie kupowały "na oko". W takiej sytuacji kto miał nasze mamy nauczyć właściwego doboru stanika, a w efekcie nas? Teraz panie, które przychodzą są zszokowane jaki mają biust w odpowiednio dobranym biustonoszu i postrzegają go w innym wymiarze.
Kiedy to się zaczęło?
Jakieś 3 lata temu w Wielkiej Brytanii. Na szczęście przywędrowało też do nas.
W jaki sposób dobrać odpowiedni fason?
Najlepiej przymierzyć wszystkie modele i zobaczyć jaki nam najbardziej pasuje. Dobrze dobrany zmienia postawę naszego ciała automatycznie się prostujemy. Poza tym wpływa na naszą samoocenę.
Kobiety lubią kupować bieliznę.
Ale niestety kiepskiej jakości. Na rynku jest dużo biustonoszy, ale mało który tak na prawdę nadaje się do noszenia. Większość kobiet ma biust „na emigracji” - pod pachami i na plecach.
Nie wszystkie panie zdają sobie z tego sprawę a co za tym idzie trudno je przekonać do innego rozmiaru czy fasonu.
Nie każda klientka da się przekonać. Są panie, które nawet nie chcą zmierzyć. Czasami trzeba długo, cierpliwie i rzeczowo tłumaczyć, że ukochana bardotka nie jest najlepszym pomysłem. Ale bywa też sytuacja, gdzie panie wpadają w amok zakupowy i od razu proszą np o 3 sztuki. Wtedy hamujemy ich apetyty ponieważ po paru tygodniach, gdy biust wróci na swoje miejsce może zmieni się rozmiar miseczki, więc pozostałe dwa nie będą pasowały. Taka kobieta poczuje się oszukana. Wolę by kupiła jeden i wróciła po następny, gdy biust będzie tam gdzie być powinien.
Podsumowując naszą rozmowę z dobrze dobranego biustonosza płyną same korzyści.
Oczywiście, poza już wymienionymi dodamy jeszcze to, że kobiety, które miały problemy z talią odzyskują ją. Wałeczki tłuszczu na plecach tuż pod obwodem to jest ten spychany przez lata tłuszcz, który wraca na swoje miejsce dzięki dobrze dobranemu stanikowi.
Same plusy żadnych minusów?
Jest jedna negatywna konsekwencja, producenci odzieży normalizując rozmiary ubrań nie biorą pod uwagę tego, że różnica przy źle i dobrze dobranym biustonoszu jest tak znacząca, że nam się guziki bluzek nie dopinają .
Dziękuję za rozmowę
Zachęcamy też do odwiedzania naszego serwisu o tematyce ślubno weselnej
Napisz komentarz
Komentarze