Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 01:30
Reklama
Reklama

Sylwetki

Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru: od piłkarza do kabareciarza
Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru: od piłkarza do kabareciarza

Zanim założył kabaret Ani Mru-Mru, był piłkarzem. Kariery w sporcie nie zrobił, za to został jednym z najpopularniejszych polskich komików. Ale pasja do piłki została. Marcin Wójcik w rozmowie z PAP Life zdradza, czy chciałby zostać komentatorem sportowym i dlaczego trudno się występuje przed sportowcami. Przy okazji 25. urodzin Ani Mru-Mru wyjawia też, jak wymyśla skecze i ile jeszcze będzie występować jego grupa.

22.06.2024 10:14
Olga Tokarczuk - ciekawostki o naszej noblistce
Olga Tokarczuk - ciekawostki o naszej noblistce

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie wybitnych polskich pisarek. Za swoje liczne dzieła została wyróżniona rozmaitymi nagrodami, zaś za całokształt twórczości w roku 2018 otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Tym samym, jej książki stały się rozpoznawalne i doceniane na całym świecie, a sama autorka nie przestaje zachwycać w kolejnych pozycjach. Warto zatem bliżej przyjrzeć się historii życia Olgi Tokarczuk i fenomenowi głośnej powieści „Bieguni”.

07.04.2023 15:12    1
W jaskiniach i w Centrum Onkologii
W jaskiniach i w Centrum Onkologii

Mariusz Frelich na co dzień pracuje jako pielęgniarz w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med Tomaszowie Mazowieckim. Jego pasją jest nurkowanie

29.03.2023 06:49    6    4
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Skarby tomaszowskich placówek: eksponaty związane z Tadeuszem Sewerynem
Skarby tomaszowskich placówek: eksponaty związane z Tadeuszem Sewerynem

O Tadeuszu Sewerynie można długo opowiadać. Jego życie wypełnione było pracą, aktywnością społeczną, a gdy trzeba było – także walką o niepodległość Polski.

16.04.2021 17:10    4
Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?
Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?

W piątek, 23 lutego 2018 roku, słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli możliwość wysłuchać wykładu księdza Grzegorza Chirka, psychoonkologa z zakonu Filipinów, którzy w naszym mieście działają w kościele przy ulicy Niskiej, na temat "Potrzeby hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim.

24.02.2018 11:40
Marek Karewicz honorowym obywatelem Tomaszowa Mazowieckiego
Marek Karewicz honorowym obywatelem Tomaszowa Mazowieckiego

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Tomaszowa Mazowieckiego, panu Markowi Karewiczowi, znanemu fotografikowi, przez wiele lat związanemu z naszym miastem. Ponadto tytułami zasłużonych dla Tomaszowa uhonorowano Józefa Lenarczyka oraz Emiliana Leszczyńskiego.

26.11.2015 23:17    17
Reklama
Wybitny naukowiec, twórca i tomaszowianin
Wybitny naukowiec, twórca i tomaszowianin

Jest co najmniej kilka osób, pochodzących z Tomaszowa, z którym możemy być naprawdę dumni. Jedną z nich jest profesor Wiesław Nowiński, absolwent II liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

09.11.2015 18:37    1
Źródło rockowej inspiracji
Źródło rockowej inspiracji

Dawno temu, gdzieś na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku, Big Bill Broonzy namówił swojego przyjaciela do udziału w sesji nagraniowej, przygotowywanej przez Sunnylanda Slima. Ze swoją gitarą i harmonijką jako jedynym akompaniamentem McKinley Morganfield – znany lepiej jako Muddy Waters – zadziwił wszystkich.

14.06.2015 21:26    1
Zawładnęła sercami publiczności
Zawładnęła sercami publiczności

3 października 1970 roku sięgnęła po kolejną dawkę heroiny, jak się okazało, ostatnią. Miała 27 lat. Janis Joplin była wtedy u szczytu kariery, była też i wciąż jest najlepszą białą wokalistką bluesową.

08.06.2015 18:00    2
Reklama
Delikatny powiew geniuszu
Delikatny powiew geniuszu

Czterdzieści lat wstecz, na początku lat 70-tych, każdy gitarzysta z aspiracjami – grający i jazz, i rock – stosował frazy i efekty Mahavishnu Johna McLaughlina.

30.05.2015 22:19
Najważniejszy element egzystencji.
Najważniejszy element egzystencji.

Do napisania tego artykułu zmotywowała mnie pewna niedawna rozmowa. Tekst będzie poniekąd odpowiedzią na pytania, które wówczas usłyszałem. To, co piszę na temat muzyki na tym portalu nie jest bowiem wyczerpującą biografią danego artysty czy zespołu. Moje wynurzenia są wybiórczym i subiektywnym przedstawieniem fragmentu kariery, konkretnego albumu, czegoś, co rozpoczęło moją fascynację artystą lub grupą. Nie mam ambicji omówienia całego dorobku, dokonania podsumowań. Wiem zbyt dobrze, że nawet jeśli spróbuję to zrobić, już za chwilę będę miał poczucie, że mój tekst nie poruszył wszystkich istotnych wątków. A za pomocą słów nie oddam wszystkich doznań i emocji, które towarzyszą słuchaniu muzyki. Nie inaczej będzie i w tym przypadku.

24.05.2015 12:36    1
Bad boys of rock
Bad boys of rock

Legendarna grupa Canned Heat została utworzona przez dwóch muzyków: Boba Hite'a i Alana Wilsona w Los Angeles w 1965 roku. Obaj byli fanami bluesa: znali doskonale jego historię i posiadali gigantyczne kolekcje płyt. W 1965 roku przyjaciele postanowili założyć zespół. Pierwsza nagrana przez nich płyta nie doczekała się jednak wydania. Dopiero po latach krążek ukazał się jako "Vintage Heat".

16.05.2015 20:29
Reklama
A to wszystko bez kłótni, skandali i gwiazdorzenia
A to wszystko bez kłótni, skandali i gwiazdorzenia

Grupie R.E.M.* – dziś uznawanej za ikonę amerykańskiej sceny alternatywnej – na międzynarodową karierę przyszło poczekać blisko dekadę. Początek ich wspólnego grania przypadł na lata 80-te – czasy, gdy zespoły kultywujące tradycje muzyki lat 60-tych o amerykańskich korzeniach były w awangardzie, chociaż nie cieszyły się popularnością.

22.04.2015 21:23
Czysta magia
Czysta magia

Mówił o sobie, że woli być częścią widowiska niż samym widowiskiem. Legendarny piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, J.J. Cale, zmarł 26 lipca 2013 roku. Dziedzictwo, które po sobie pozostawił będzie nadal inspirować nadchodzące pokolenia artystów, a także ikony rocka na całym świecie. Rolling Stone stwierdził, że "jego wpływ jest niezmierzony", a lista gwiazd, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, które pozostają pod jego wpływem, jest niemal niewyczerpana. Neil Young, Eric Clapton, Lynyrd Skynyrd, Johnny Cash, Captain Beefheart, Santana, The Allman Brothers, Jerry Garcia, Freddie King, Beck, Band of Horses, Jose Feliciano, George Thorogood, Waylon Jennings, Tom Petty & The Heartbreakers, Bobby "Blue" Bland, Deep Purple, John Mayall i wielu innych czerpało z jego dokonań i inspirowało się nimi.

18.04.2015 10:12
Kobieta Przedsiębiorcza - Wspierajmy Swoich!
Kobieta Przedsiębiorcza - Wspierajmy Swoich!

W tym roku po raz kolejny Dziennik Łódzki organizuje plebiscyt pod nazwą „Kobieta Przedsiębiorcza” , którego celem jest nagrodzenie kobiet wyróżniających się aktywnością i dorobkiem na polu szeroko rozumianej „przedsiębiorczości”. Wśród kilkunastu nominowanych Pań znalazła się również tomaszowianka – Aleksandra Kołkiewicz, dla fanów tanecznych rytmów Zumba ® Fitness bardziej znana jako ZOla.

22.03.2015 10:54
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Absolutna symbioza i nienachalny przekaz
Absolutna symbioza i nienachalny przekaz

Już wkrótce kolejny tomaszowski artysta wyda swoją płytę długogrającą, która w formie fizycznej trafi do nas zapewne już w kwietniu.

23.01.2014 20:43
M, jak Malesińska
M, jak Malesińska

W cyklu prezentacji sylwetek wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury przygotowanych z okazji 60 - lecia istnienia placówki, przedstawiamy osobę niezwykłą, pisarkę i autorkę telewizyjnych scenariuszy, absolwentkę I LO, Agatę Malesińską

31.10.2011 16:00    2
Tomaszowianin w poetyckiej "Kanadzie"
Tomaszowianin w poetyckiej "Kanadzie"

Młody tomaszowski poeta, Tomasz Bąk doczekał się publikacji swojego pierwszego tomiku wierszy zatytułowanego „Kanada”. Premiera książki będzie miała miejsce 18 października w Poznaniu, w ramach jednego z serii spotkań zatytułowanych „Seryjni Poeci”. Warto wspomnieć, że to właśnie „Kanada” przyniosła Tomkowi sukces w Konkursie Poetyckim im. Klemensa Janickiego. Sukces naszego poety cieszy nas tym bardziej, że będąc jeszcze uczniem I Liceum Ogólnokształcącego „Bzyku” współpracował z naszym portalem.

15.10.2011 13:04
Reklama
"Emdek" mój drugi dom
"Emdek" mój drugi dom

Z okazji 60-lecia tomaszowskiego Młodzieżowego Domu Kultury prezentujemy sylwetkę kolejnej osoby, która była wychowankiem placówki i która swoje życie związała z zainteresowaniami kształtowanymi w "emdeku". Dzisiaj jest to pani Wanda Świątkowska, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

09.10.2011 10:38    1
Sylwetki: Mirosław Bernacki
Sylwetki: Mirosław Bernacki

Z okazji 60 lecia Młodzieżowego Domu Kultury prezentujemy wybranych wychowanków placówki, którzy w jakiś sposób swoje życie związali z zainteresowaniami, wyniesionymi z "emdeku". Jako pierwszy pan Mirosław Bernacki - człowiek orkiestra, obecnie instruktor OK TKACZ. Dzisiaj obchodzi imieniny z okazji których portal NaszTomaszow.pl życzy spełnienia nie tylko artystycznych marzeń

03.10.2011 23:54    1
Reklama
Jak jeździmy? Policjanci wiedza najlepiejWytłumaczenie wszystkiegoTragiczny wypadek w Jankowie. Nie żyje 28-letnia kierującaSpotkanie z kandydatem na Prezydenta RP, Sławomirem MentzenemJaki wpływ mają wysokiej jakości wizualizacje na decyzje zakupowe klientów deweloperskich?Darmowe szczepienia i czipowanie w Tomaszowie Mazowieckim!Konsultacje projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2025 rok
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: TaxiTreść komentarza: W całym garnizonie w tym jednym dniu zostały ujawnione aż 64 wykroczenia ... to chyba jest żart bo tyle można w naszym mieście wykazać a nawet więcej tylko trzeba się zabrać do pracy a przede wszystkim Straż Miejska która nawet nie reaguje na zakaz skrętu w prawo zaraz za postojem Taxi a tak zawsze są zaparkowane pojazdy zakaz skrętu to zakaz nawet Straż Miejska nie może tam skręcać tak samo jak są trzy wydzielone miejsca dla Straży Miejskiej a parkują tam pojazdy Policji ale chciałem też wspomnieć o zakazu zatrzymywania na ul. POW przy starej Straży Pożarnej nikt nie reaguje na te pojazdy.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 22:05Źródło komentarza: Jak jeździmy? Policjanci wiedza najlepiejAutor komentarza: marcoTreść komentarza: tłumów chyba nie przewidująData dodania komentarza: 26.09.2024, 21:54Źródło komentarza: Spotkanie z kandydatem na Prezydenta RP, Sławomirem MentzenemAutor komentarza: AniTreść komentarza: Powinien tyrać w kamieniołomach za darmo do końca życia...jego wiek go nie usprawiedliwia. Nie chcę utrzymywać mordercy z moich podatków! Dożywocie to za mało...olbrzymi dramat dla rodzin zamordowanych kobiet. Co to jest 20 lat za odebranie życia dwóch osób, za każdą z nich powinien dostać karę.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:30Źródło komentarza: Drogowy zabójca nie tylko pijanyAutor komentarza: POPiSTreść komentarza: Statystyka mówi, że są to średnio dwie kadencje, są takie badania. Problemy samorządu leżą zupełnie gdzie indziej niż w kwestii kadencyjności. Kadencyjność pociągnęła za sobą jeszcze zakaz kandydowania np. kandydata na wójta, w wyborach do powiatu czy sejmiku, pozostawiając możliwość kandydowania do rady gminy, w której kandyduje się na wójta. Poprzednia ekipa zabroniła wójtom, burmistrzom i prezydentom zasiadać w radach nadzorczych spółek SP i komunalnych, pozostawiając tę możliwość radnym i posłom. Takich różnych dziwnych rozwiązań wprowadzanych ad hoc jest mnóstwo. Z tym, że tak jak napisałem głównym problemem samorządu jest dzisiaj stabilność jego dochodów oraz przeregulowanie, bo z tego samorządu został już tylko rząd. Co więcej jaki sens ma dzisiaj rada gminy w takim kształcie, skoro wójt, burmistrz, prezydent wybierany jest w wyborach bezpośrednich i nierzadko uzyskuje więcej głosów niż w sumie cała rada. A za co tak naprawdę odpowiada dzisiaj radny? Żeby daleko nie szukać popisy mamy na lokalnym podwórku ca. za 3000 zł miesięcznej diety. Ja bym raczej skupił się na innych kwestiach dotyczących samorządu niż kadencyjność, a jeżeli już to czemu nie rozszerzyć jej na posłów, radnych, zarządy powiatu i sejmiku, np. dwie kadencje 6 letnie. Nie ma ludzi niezastąpionych a po 10 czy 12 latach zmiana nikomu nie zaszkodzi ;) rozumiem, że ta, zmiana, czy też dyskusja o tej zmianie robiona jest znowu dla dobra samorządu (jak każda, o której nikt z samorządem nie rozmawia), czy też wieczni posłowie czują oddech konkurencji w postaci wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy chcieliby wystartować w najbliższych wyborach do sejmu?Data dodania komentarza: 26.09.2024, 16:20Źródło komentarza: Dwukadencyjność zostanie zniesiona?Autor komentarza: OstrohrabTreść komentarza: Pewnie w wielu miejscach kadencyjność mogłaby spowodować, że ktoś wartościowy i doświadczony byłby pozbawiony możliwości dalszego piastowania urzędu. Analiza statystyczna ilości kadencji pokazałaby na ile projekt kadencyjności lub dekadencyjności ma sens. Niestety w zdecydowanie wielu miejscach, zarówno dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach zaskorupiałe układy hamują innowacyjność i rozwój małych ojczyzn. Czasami człowiek "dusi się", bo nie ma do kogo zwrócić się z prośbą o cokolwiek. Do kogo nie pójdzie, to na samej górze jest jakiś układ. Wybory wyborami, a niby-konkursy na stanowiska publiczne to już praca na studium przypadku. Doktryny Neumanna obowiązują wszędzie. Kto nie z Mieciem, tego zmieciem.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:39Źródło komentarza: Dwukadencyjność zostanie zniesiona?Autor komentarza: J23Treść komentarza: Dla mnie, to są giganci. Ekspozycja bardzo dobra.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 13:25Źródło komentarza: Ceramika Paradyż podczas targów Cersaie w Bolonii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama